Bölüm Kuralları

mIRC sorun, ders, addon ve script paylaşım bölümü..
Locked
User avatar
Immortal
Admin
Admin
Posts: 337
Joined: 01 Sep 2009, 06:05

Bölüm Kuralları

Post by Immortal » 08 Mar 2010, 22:51

Bölüm dahilinde dikkat edilmesi gereken hususlar :

* Konu açmadan önce,sorununuza yanıt alabileceğiniz konuların daha önce açılıp açılmadığına "ARAMA" butonunu tıklayarak mutlaka bir göz atınız."ARAMA" butonunda aradığınız kelime\leri hem 'Konu Başlığı' hemde 'Mesajlarda' aratmayı ihmal etmeyiniz.

* Sorununuza çözüm teşkil edecek bir konu bulunmuyorsa, "Yeni Konu" açmanızda dikkat etmeniz gereken hususlar :

- Konuya yazacağınız başlık,sizin sorununuzu özetleyecek nitelikte olmalıdır.Unutmayınız ki konu başlığına göre "ARAMA" yapmak istenildiğinde veya konuyu incelemek isteyenler en azından konu içeriğinin ne olduğunu başlıktan anlayabilmelilerdir. 'Acil,yardım,lütfen,bakarmısınız,imdat,pls,help' benzeri kelimeleri konu başlıklarında kullanmak, bilinçli kullanıcılara yakışmamaktadır.

- Sorununuzu net biçimde,açıklayıcı,anlaşılır,sadece kendinizin anlamasından ziyade herkesin sorunu rahatlıkla anlayacağı bir şekilde izah ediniz.Bunun için kelimelerinize sınır getirmeyiniz,biraz daha fazla bilgiyle konunun tüm kullanıcılar tarafından rahatlıkla algılanmasını sağlayınız.

- Sorununuzun tek muhattabı biz Moderatör'ler değiliz.Sorunlar tüm kullanıcılar tarafından cevaplanmaya açıktır ve katılımı sağlamak sizin elinizdedir.Lütfen bu durumu göz önünde bulundururak soruda hitab ettiğiniz kitleyi,tüm kullanıcılara yöneltiniz.

- Sorununuza teşkil oluşturucak kodu mutlaka paylaşınız.Elde veri olmayınca,sorunuza yanıt cevaplamak güçleşir.Kodu parça olarak değilde bütünüyle paylaşmaya özen gösteriniz.Bazı hallerde aynı sayfada 1'den fazla bulunan; BAN,INPUT,TEXT,JOIN vb kodların çakışması meydana geleceği durumunu da göz önünde bulundurunuz.Sorunu sadece 1 kod olarak ele almayınız,sayfanızı dikkatlice inceleyiniz.Size sunulan kodları ekleyeceğiniz remote kısmında, çakışma meydana getirebilecek durumları dikkate alınız.

- Mantığın ve imkanın el verdiği ölçüde istekler makul karşılanmaktadır.Olmayacak veya mantığa abes kaçan istekleri bir sorunmuş gibi lanse etmekten çekininiz.


* Kod eklemek icin lütfen code butonunu kullanınız.
Örnek:

Code: Select all

on *:connect: { ns identify sifre }
NOT : Sadece kullanıcıları bilgilendirme amaçlı sunulmuştur.
Last edited by Immortal on 09 Mar 2010, 01:48, edited 1 time in total.
AlwayS.BelievE.In.YouR.HearT.No.MatteR.WhaT

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest